Sněžnice

11.12.2020

Blíží se zima a s ní i sněhem pokryté hory. Protože nebude jednoduché cestovat na hory do zahraničí, asi většina využije možnost turistiky v naších horách. Někdo možná využije běžky, ale pro ty z vás, kteří se vydají na pěší túru, třeba i mimo vyšlapané stezky na sněžnicích, tady mám pár rad, jaké si vybrat. Dnes má každý možnost, nastudovat spoustu informací na internetu, proto to vezmu stručně a konkrétně.

Pří výběru se rozhodujte, podle toho , zda je chcete využívat často- zvolte kvalitní a propracované (kvalitní vázání, dostatek hrotu na ploše a zuby po obvodu, možnost zvednutí paty, zajištění boty na pevno atd.) či jen rekreačně- stačí jednoduché a levnější, nebo jednorázově- raději si je půjčte v půjčovně. Budete chodit v těžkém terénu- více bodové vázání a zuby po obvodu, dostatek hrotů, nebo lehký turistický terén- stačí několik hrotů na ploše a hroty na záběr nohy v kopci. A do třetice, každý je jinak velký a těžký, proto je potřeba zjistit, jestli se do vázání vleze moje velikost boty, případně není moc malá a volná, taky velikost a plocha sněžnice má vliv na to, kolik se boříme, musíme brát v potaz nejen naši váhu, ale i váhu batohu, který máme sebou. Na druhou stranu, pro menšího člověka, mohou být velké sněžnice obtížné na pohyb.

Co bych vám ale určitě doporučil, půjčte si a vyzkoušejte více druhů sněžnic a až potom si pořiďte takové, s kterými máte nejlepší zkušenost.